Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

yorumsuz
1.571

Düğün Kredisi Nasıl Alınır? Düğün kredisi, bankalar tarafından son yıllarda oluşturulan yeni kredi türleri arasındadır. Bankalar bu anlamda her krediyi oluştururken temel olarak insanların nakit ihtiyaçlarını baz alır. Düğünler de insanlar için büyük bir nakit gerektiren bir organizasyon olduğu için, bu anlamda düğün kredileri hizmete sokulmuştur. Bu kredi kişilere devlet destekli olarak bankalar tarafından veriliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından oluşturulan bu kredi, bankalar tarafından da onaylanmış ve kişilerin hizmetine sokulmuştur. Devlet destekli düğün kredilerinin en avantajlı yanı ise, herhangi bir faizin uygulanmamasıdır. Ancak bankalar ilgili krediyi kullandırırken evlenecek olan kişilerde bazı kriterler arıyor.

Düğün Kredisi Şartları Nelerdir?

Düğün kredileri için öncelikle belirli bir yaş sınırı getirilmiştir. Bu anlamda her yaş grubunda olan insan bu krediden faydalanamıyor. Düğün kredisi kullanabilmek için kişilerin 18 ile 24 yaş aralığında olması gerekiyor. Ancak evlenecek olan kişiler üniversite mezunu ise, bu yaş aralığı 26’ya kadar uzatılmıştır. Bunun dışında herhangi bir yüksekokuldan mezun olmayan kişiler için yaş sınırı 18 ile 24 arasındadır.

Bankaların aradığı bir diğer kriter ise, evlenecek olan kişilerin Türk Ceza Kanunlarında yer alan herhangi bir ağır suçtan hüküm giymemiş olmalarıdır. Herhangi bir ağır suçtan ceza yemiş olan kişiler bu anlamda düğün kredisi kullanamıyor. Düğün kredisinde aranan son şart ise, kişilerin maddi yetersizlik içinde olmalarıdır. Bu anlamda kredi verilmeden önce kişiler hakkında araştırma yapılır ve krediye gerçekten ihtiyacı olup olmadığı araştırılır.

Düğün Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belirtilen şartları barındıran kişiler düğün kredilerinden istediği şekilde yararlanabilir. Kişilere bu anlamda 10 bin TL değerinde düğün kredi faizsiz olarak verilir. Kredinin toplamda geri ödeme süresi ise 4 yıldır. Ayrıca evlendikten sonra çocuk sahibi olan kişilerin kredi borçları da 1 yıl süreyle ertelenebiliyor.

Düğün kredileri başvuruları direkt olarak şubeler üzerinden yapılabiliyor. Bu anlamda internet başvuruları ya da sms başvuruları düğün kredilerinde geçerli olmuyor. Gereken şartları taşıyan kişiler, gerekli evraklarla birlikte banka şubelerinden başvuruları yapabilir. Banka, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra kredinin yanıtını sizlere ulaştırır ve sonuç olumlu ise kredi tarafınıza teslim edilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın