Dosya Masrafsız Kredi İmkanları

yorumsuz
214

Birçok kişinin ihtiyaç duyduğu kredilerde yasal mevzuatlara göre dosya masrafı yasal olmasa da buna rağmen birçok banka hala dosya masrafı almaktadır. Kredi çekmek isteyenler özellikle dosya masrafsız kredi veren bankaları araştırmadıkça bankalar kredi çekilirken dosya masraflarını almaya devam etmektedirler. Dosya masrafsız kredi veren bankalar araştırılarak kredi çekilmesi tüm müşteriler için en uygunu olacaktır.

Peki Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Şimdi Bu Konuya Değinelim.

Masrafsız tüketici kredisi veren Ziraat Bankası bu krediyi hiçbir masraf almadan vermektedir. Ziraat Bankası bu krediyi verirken hiçbir komisyon ücreti almamaktadır. Aynı zamanda kredi tahsis ücreti denilen kesinti de yapılmadan kredi vermektedir. Kredi özelliklerine göre tahsis ücreti alınmayan kredi tüketici kredisidir. İstihbarat ve haberleşme gibi ücretler müşteriden alınmamaktadır. Çekilen kredi tutarı müşteriye tam olarak ödenmektedir. Krediler tahsis ve kullanım sürelerince kullanılacak kredi kampanyası için geçerli olan uygulama ve kuralları esas kabul edilerek işlemler yapılmaktadır. Masrafsız kredi imkânlarından yararlanmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gidilmesi gerekmektedir.

Masrafsız kredi veren bir başka banka da Denizbank masrafsız ve faizsiz kredi imkânıdır. Denizbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu 1500 liraya kadar verilen kredilerde faiz alınmadığı gibi masraflar da alınmamaktadır. Krediyi alabilmek için tek şart kredi kullanmak isteyen kişinin bankanın müşterisi olmasıdır. Bir başka şart ise iki adet faturaya ödeme talimatı vermek gereklidir. 12 aya kadar vade imkanı olan kredide faiz alınmamakta ve masrafsız bir şekilde tam tutar müşteriye verilmektedir. Bu masrafsız ve ek ödemesiz kredim imkanından faydalanmak için kişilerin en yakın Denizbank şubesine giderek başvuru yapması gerekmektedir. Kredi alınırken bankalar dosya masrafı aldıklarında bu masraflar daha sonradan hakem heyetine başvuru yapılması ile gerekli ödenmektedir. Ancak bu süreç biraz uzun bir süreçtir.

Diğer yazılarımızda da belirttiğimiz gibi şunu hiçbir zaman unutmamanız gerekiyor: Kredi notunuz ne kadar yüksekse bankalardan sorunsuz bir şekilde kredi alma ihtimaliniz o kadar artar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın