Doğru Kredi Kartı Kullanımı Nasıl Olmalı

yorumsuz
279

Hayatımızı kolaylaştıran, para taşımadan alışveriş yapmamıza fırsat veren kredi kartlarının doğru kullanılması amacına uygun kullanılması oldukça önemlidir. Eğer düşünmeden, hesap yapmadan ve fütursuzca harcama yaparsanız, ödeme zamanı gelince zorlanacağınızı hiç bir zaman unutmayınız.

Kredi kartı hayatımızın önemli bir boşluğunu doldurmaktadır, ancak her insan için gerekli olmayabilir. Çünkü aynı işi banka kartı da kolaylıkla görmektedir. Yani banka kartı ve kredi kartı arasındaki farkı çok iyi anlamak gerekiyor.Banka kartı ile hesabınızda olan paradan, yani kendinizin mevcut bakiyeniz üzerinden harcama yapabilirsiniz, kredi kartında ise, önceden limit belirlediğimiz tutar kadar borç yapılmaktadır. Yani banka kartında, herkes olan parayı harcarken, kredi kartında olmayan para harcanmaktadır. Bu sebeple aradaki farkı iyi anlamak gerekir. Eğer bankanızda yeterli miktarda kendimize ait paranız varsa kredi kartı kullanmanıza gerek yoktur, ancak ‘ben borçlanarak harcama yapmak istiyorum ve daha sonra da bu borcunu ay sonunda maaşımı alınca ödemek istiyorum’ diyorsanız o zaman kredi kartı kullanmak doğru bir karardır.

Doğru Kredi Kartı Kullanımı Nasıl Olmalı

Türkiye’de amaçsızca ve düşüncesizce yanlış kredi kartı kullanımı yapılmaktadır. Banka kartının kredi kartı yerine kullanılabileceğini çoğu insan düşünmemektedir. Kredi kartı kullanırken bankalar sizlere bazı avantajlar sunabilir. Örneğin harcamanızı 45 gün sonra faizsiz ödeyebilirsiniz, harcama yaparken puan toplayabilirsiniz, bu puanları harcayabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı harcamalarınıza kampanyalar düzenleyen bankalar belli taksit fırsatları sunmaktadır. Kredi kartı ile alışverişlerinizde kampanya dahilinde oldukça karlı alışverişler yapma fırsatını da yakalayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın