Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

yorumsuz
3.690

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Kişilerin kullanmış oldukları kredileri herhangi bir nedenden dolayı ödeyemediğinden, kredi taksitleri birikerek ödenmesi gereken yasal süreyi geçer ve borçların yasal sürece girmesine sebebiyet verir. Böyle bir durumda kişiler idari takip süreciyle karşı karşıya kalırlar. Bankalar da kişilerin bu durumla karşı karşıya kalmamaları için bir kaç bankaya borcu olan insanlara borç transferi yapma imkanı sağlıyor.  Borç transferinin yapılma amacı parça parça dağılan borçların tek bir bankada toplanması ve istenildiği kadar vadeye uzatılmasıdır.

Borç Transfer Kredisine Nasıl Başvurulur?

Aktarılacak olan borçların başka bankaya transferi yapılmadan önce bankanın belirlemiş olduğu faiz oranları da eklenerek kredi çekilmesi ve borçların tamamının bir banka altında toplanmasına borç transfer kredisi adı verilir. Borcun transfer yapılacağı banka ile önceden konuşulup anlaşma yapıldıktan sonra transfer işlemi gerçekleşir. Bankalar transfer işlemini kendi bütçeleri doğrultusunda yaparlar. Kendi belirledikleri periyotlarve finansal durum analizi yapıldıktan sonra borç transfer başvuruları değerlendirmeye alınır. Genelde bu durum bankanın menfaatine olduğu için borç transfer kredilerine olumlu cevap verirler.

Kredi kartı borcu yapılandırmak isteyen kişileri ise bir çok banka transfer imkanı sağlıyor. Borç transfer başvurusu kabul edilen kişiler ile yeni bir sözleşme yapılır ve yeni bir ödeme planı hazırladıktan sonra kişilerin istedikleri vadeye bölünerek borç transfer işlemi gerçekleşir.

Borç Transferi Yapma Şatları:

Borç transferinin yapılabilmesi için daha önceden kullanılan kredinin ihtiyaç kredisi, kredi kartı borcu ve taşıt kredisi olma şartı aranır. Konut kredisi kullananlar için transfer işlemine izin verilmez. Borç transferinde diğer bankaya borcun tamamı aktarılarak kapatma işlemi gerçekleştirilir. Borçtan daha düşük yapılan ödemelerle borç transfer işlemi gerçekleştirilemez. Borç transferinde yapılan EFT işlemleri için bankalar ücret almaz. Ancak taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi için başvuran kişiler borç transfer işlemi gerçekleştikten sonra herhangi bir sorun yaşamamak adına dekont almalıdır. Kredi kartı işlemlerinde para direk karta aktarıldığı için herhangi bir sorun teşkil etmez ve dekont almaya gereksinim duyulmaz.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

Nüfus cüzdanı, düzenli bir gelire sahip olduğunu gösteren maaş bordrosu adres bilgisi ve ikametgah belgesi ile birlikte son 3 ay içerisinde kendi adına kayıtlı elektrik, su ya da doğalgaz faturası

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar:

  • QNB Finansbank
  • Vakıfbank
  • Şekerbank
  • Odeabank
  • Akbank
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Burganbank
  • Denizbank
  • Halkbank
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın