Bireysel Kredi Faiz Oranları Düşer Mi?

yorumsuz
215

 Bankalardan kredi çekmek isteyen müşteriler bireysel kredi faiz oranlarının düşmesini dört gözle beklemektedir. Ancak son zamanlarda Türkiye’nin seçim süreci ve çevresindeki bölgesel krizler sebebiyle oldukça etkilendiği için faiz oranları oldukça yukarılara tırmandı.

Bu sebeple vatandaşlar bankalardan kredi çekmek için yaptıkları hesapları biraz rafa kaldırıp beklemeyi tercih etmeye başladılar. Daha sonra tek parti iktidarının kurduğu hükümet sayesinde faiz oranlarının düşeceğini umut ettiler. Ancak bu sefer de Suriye krizi İŞİD belası ve Rusya ile yaşanan kriz sebebiyle oldukça çalkantılı bir dönem geride bıraktık. Bu sebeple tüketicilerin beklediği bireysel kredi faiz oranları düşmesi bir türlü gerçekleşemedi. Ekonomi yetkililerinin tecrübelerinden faydalanılarak yapılan araştırmalarda kredi faizlerinin aşağı yönlü bir tablo çizdiği görüşü hakim. Bankalar da müşterilerine kredi vermek için farklı yöntemler geliştirerek yeni kampanyalar yapıp müşterilere kredi verme telaşı içindeler.

Uzmanların genel görüşü bankaların hızlı bir şekilde değil de kademe kademe küçük puanlar halinde kredi faizlerinin aşağıya doğru inme eğiliminde olduğudur. Faiz indirimi kararı almak için şartların oluşmadığı ancak önümüzdeki yaz sezonundan sonra yavaş yavaş faiz oranlarında düşüş beklentisini gerçekleşeceği söylenmektedir. Bu sebeple kredi almayı düşünen tüketiciler çok acil ihtiyaçları yoksa biraz beklemelerinde fayda var. Elbette işiniz acilse fazla hesap yapmadan işinizin bitmesine bakacaksınız ancak eğer uzun vadeli bir hesabınız varsa o zaman bekleyip ortadan durulmasını görmek gerekir. Kredi faiz oranları düşer mi diye merak edenlere edindiğiniz bilgi ve tecrübeleri aktarmaya çalıştık. Umarız sizlere de beklediğiniz düşük faizli kredi veren bir bankanın bir an önce devreye girmesiyle hayallerini gerçekleştirmiş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın