Bankalar Kredi Vermiyor Acil Para Lazım

yorumsuz
698

Bilinçsizce kullanılan krediler ve kredi kartları insanları zor durumda bırakıyor. Her türlü Kredi alternatiflerini değerlendirerek bütün kanalları kullanan tüketiciler en sonunda Kredi bulacak yer bulamıyor. Sonra da bankalar kredi vermiyor acil para lazım diye hayıflanıyor.

Hesapsızca lüks tüketim mallarının tercih ederek tasarruf etmek yerine sürekli para harcamayı düşünen bir toplum yapısı haline büründük. Bankalardan alınan krediler geri nasıl ödenir diye düşünmeden, sorumsuzca harcamalar yapılıyor. Hesapsız harcamaların sonucunda kredi kartı varsa kredi kartı limitleri sonuna kadar doluyor, sonra kredi kartı borçlarını ödemek için bankalardan ihtiyaç kredisi alınma yoluna gidiliyor. Acil para lazım diyen herkes bankalara doğru hareket edip Kredi çekmeyi planlıyor, ancak aklında hesap etmediği bir durumda karşılaşıyor.

Bankalar Kredi Vermiyor Acil Para Lazım Diyorsanız

Düzensiz ödemelerden dolayı bankalara borçlu kalması neticesinde kredi notunun düşük çıkacağını hiç hesap edemiyor. Dolayısıyla bankalar kredi taleplerine cevap veremiyor. Böyle olunca bankalar kredi vermiyor diye farklı çözüm yolları aramaya konuluyor. Bankalardan kredi alamama sebebi olarak Kredi notunun düşük olduğunu öğrenen tüketici kredi notunu yükseltmek için çareler bulması gerekir. Kredi notu yükseltmek için neler yapılacağını öğrenmek için en basit kural, bankaların değerini bileceksin ve düzenli olacaksın. Borcunu zamanında ödeyeceksin.

Bankalardan başka size borç verecek başka yasal kurumlar fazla yoktur. Sizi borçlu olarak kabul edebilecek sadece bankalar ve finans kurumlarıdır. Bundan dolayı zamanında bankalarla ilişkilerinizi düzenli yapmalısınız. Kredi notunuzun yükseltmelisiniz sonra da tekrar yine bankaların yolunu tutup Kredi temin etmelisiniz.
Bankalardan başka nakit ihtiyacınızı giderebileceğiniz birkaç basit alternatif tavsiye edilebilir. Ancak bunlar da çok çaresiz kaldığınız durumlarda başvuracağınız yollardır. Örneğin Kredi kartınızın limitini tamamen doldurmadıysanız taksitli altın satışı yapan kuyumculardan altın alarak sonra da bu altınları kullanarak para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Yanıtla veya Yönlendir
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın