Acil Nakit Para Veren Yerler

yorumsuz
634

 Kredi notu düşük olan insanlar bankalarla ilişkilerini düzenli yürütemedikleri için bir sonraki süreçte çekecekleri kredileri unuttuklarından düzenli ödeme yapmayıp kara listeye girmişlerdir. Kara listeye giren kişiler maalesef kredi kullanma şansını kaybediyorlar. Kredi çekme şansını kaybeden insanlar acil nakit para veren yerler araştırarak, ihtiyaçlarını temin etmek için ihtiyaçlarını gidermek için çaba sarf ederler. Ancak tüketicilere acil nakit para veren yerler çok yönlü davranmaktadır.

Bankalarda kredilerini tüketen müşteriler acil paraya ihtiyaç duydukları zaman farklı kanalları araştırarak nakit ihtiyacını gidermek isterler. Ancak acil nakit para verenler için çok dikkatli olunması gerekir. Çünkü istediğiniz acil parayı veren kişi ya da kurumlar, tehlikeli insanlardır. Bu tip kişilere pek iyi gözle bakılmaz. Dolandırıcı olma ihtimalleri de yüksektir. Tefeci oldukları da kesindir. Bu sebeple bu yollara fazla girilmemesi ilgi göstermemesi gerekir. Çünkü bu tip insanlar genelde kötü niyetli zor durumda kalmış insanlara senet çek ya da ipotek yaparak sizin zor zamanınızı değerlendirip yüksek faizli borçlar vermektedir. Siz de bu yüksek faizi, borçları ödeyemediğiniz için elinizdeki mevcut varlıklarınızı da kaybedebilirsiniz. Bu sebeple acil nakit para  verenler ile fazla ilişki içinde olmayınız.

Siz her zaman resmi olarak para vermek görevini yerine getiren bankalarla çalışırız. Bankalar size kredi vermiyorsa demek ki kredi notunuz düşüktür. O zaman kredi notunuzu yükseltmek için gayret göstermelisiniz. En doğrusu da bütün işlemleri zamanında düzgün yaparak kredi notunuzu düşmemesi için kara listeye girmemelidir. Acil nakit para veren yerlerin tehlikeli karanlık ve tuzak dolu olduğunu hatırlatalım.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın