Acil Kredi Onayı

yorumsuz
8.180

İnternetten Kredi Başvurusu ve Acil Kredi Onayı hakkında bilgi:İnsanların banka kredilerine yoğun bir talep göstermesi, bankaların da kredilerde birçok yenilik yapmasına neden oluyor. Bakıldığı zaman kredi türlerinin çeşitlilik kazanması, birçok başvuru şeklinin ortaya çıkarılmasının tek sebebi budur. İnsanları kendi bankalarına teşvik etmek amacıyla, bankalar arasında bir yarış doğmuştur. Elbette bu yarış da kişilere olumlu anlamda yansıyor.

Kredi başvurularında bankaların ortaya çıkardığı ve kişilere büyük bir pratiklik yaratan başvuru, internet başvurularıdır. Şubelerden büyük bir uğraş gerektirerek yapılan kredi başvurularının yanında, internet üzerinden yapılan başvurular çok daha kolay bir şekilde tamamlanabiliyor.

En Hızlı Krediyi Nasıl Çekebilirsiniz?

Sektörde yaptığımız araştırmalara göre eğer kredi notunuz yeterli ise ve siciliniz bozuk değilse bazı bankaların internet ve mobil şube hesapları üzerinden anında kredi çekebiliyorsunuz. Üstelik bunların bazılarında (örneğin enpara) bankaya, şubeye gitmeye gerek kalmadan İnternet üzerinden üyelik açarak direk kredi çekebilir ve para hesabınıza yatabilir.

En hızlı kredi verenler arasında enpara, nkolaykredi, yapı kredi, akbank ve garanti bankasının mobil uygulamaları gelmekte. Bu bankalara online başvuru yaparak şartlarınız yeterli ise hemen kredi alabilirsiniz.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Acil Kredi Onayı Almak İçin Yöntem Nedir?

Her bankanın kendi özgü bir internet bankacılığı sistemi bulunuyor. Kredi başvurunuzu internet üzerinden yapabilmek için öncelikle bankanızın internet bankacılığı sistemine kayıt olmanız gerekiyor. İnternet bankacılığı sistemi de, yalnızca bankanın kendi müşterilerine yönelik bir sistem olduğu için, ilgili bankanın müşterisi değilseniz bu sistemden faydalanamazsınız. Yani kredi başvurunuzu internet üzerinden yapabilmek için herhangi bir bankanın müşterisi pozisyonunda olmanız gerekiyor.

İnternet bankacılığı sistemini kullanabilmek için bankanızdan bir şifre edinmeniz gerekiyor. Bu şifreyi direkt olarak internet üzerinden alabileceğiniz gibi, müşteri temsilcileri aracılığıyla da alabilirsiniz. Bu şifreyi edindikten sonra sisteme TC kimlik numarası/Hesap numarası ve şifreniz ile giriş yapabiliyorsunuz. Sistemi kullanmaya başladıktan sonra, menüden başvurular kısmına erişebilir ve buradan kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapacağınız kredi başvurularında bankalar kısa bir süre içerisinde tarafınıza sms yoluyla bir cevap ulaştırır. Tarafınıza gelen cevap olumlu ise kredinizi almak için banka şubesine gidebilirsiniz. Ancak bu yolla yapılan başvurularda dilerseniz paranızı direkt olarak internet üzerinden de alabilirsiniz. Burada belirlenen limit ise 15 bin TL’dir. Bu rakama olan kredileri direkt olarak internet üzerinden alabilirken, 15 bin TL üzeri krediler için şubeye gitmeniz gerekiyor.

İnternet Başvurularında Belge Gerekir Mi?

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapan kişilerden herhangi bir şekilde belge talep edilmiyor. Bunun nedeni de, başvuruyu yapan kişinin bankanın bir müşterisi olmasından kaynaklanıyor. Yani tüm bilgileriniz bankada kayıt altında olduğu için, banka tekrardan sizlerden belge istemez. Yalnızca kredi notu düşük olan kişilerden ya da gelir durumu yetersiz görülen kişilerden kredi onayı teminat için ekstra belgeler istenebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın