60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

yorumsuz
1.364

60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar hangileridir? Bireylerin günlük yaşantısında kimi zaman bir zorunluluk haline gelen taşıt alma durumu için bankalar finansal destek sağlar. Nakit ihtiyacı karşısında bireylerin gidebileceği en güvenilir yer olan bankalar taşı kredileri ile birlikte araç alımında en büyük destekçi olarak görülür. İstenilen aracın fiyatının belirlenmesi durumunda bankalardan taşıt kredisi dahilinde yapılacak olan başvurular ile birlikte çeşitli koşulların sağlanması kredi verilmesi için uygunluk gösterir.

Taşıt Kredisi Alma

Bir bireyin taşıt kredisini alabilmesi için öncelikle kendisine en uygun olan bankayı tercih etmesi gerekir. Bankaların taşıt kredileri için gerekli olan şartları karşılayan birey kendisine en yakın olan şubeye giderek taşıt kredisi talebinde bulunabilir. Talepte bulunulduktan sonra bankanın genel merkezine incelemeye alınır. Genel merkezden gelecek olan onay durumu halinde banka birey ile irtibata geçerek kredisinin şubesi tarafından alınabileceğini kendisine taahhüt eder.

Taşıt Kredisinde Gereken Evraklar

Bireyin taşıt kredisi almadan önce bankaya yapacağı başvuru sırasında götürmesi gereken bazı evraklar bulunur. Bu evrakların talep için giderken götürülmesi işlemlerin daha hızlı yapılabilmesi açısından önemlidir. Bankaların taşıt kredisi için istediği evraklar arasında; bireyin gelirini gösteren belge, ikametgah adresinin yer aldığı belge ve SSK durumunu gösteren belgeler alır. Bunların yanı sıra taşıt için alınacak olan ruhsatın fotokopisinin de götürülmesi gerekir. Alınacak aracın sıfır ya da ikinci el olması durumu kredi miktarını, vadesini ve faiz oranını etkileyeceğinden kredi talebinde bulunmadan önce bunun hesaplama araçları kullanılarak öngörülmesi gerekir.

60 Ay Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Taşıt kredilerinin Türkiye’de hizmet veren bütün bankalarına bakıldığı zaman verdiği vade sürelerinin 1 ya da 3 aydan başlayarak 48 aya kadar çıktığı görülür. Taşıt kredileri vade süresi az olan ve çok yüksek miktarlarda kredi çekimine imkan vermeyen kredi türü olduğundan dolayı hiçbir bankanın 60 aylık bir vade süresi boyunca bireylere kredi imkanı tanımadığı görülür. Şuanda Türkiye’de 60 ay vade süresi ile birlikte bireylere taşıt kredisi imkanı sunan her hangi bir banka yer almamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 2 Ocak 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın