48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

yorumsuz
19.182

Kredi çekmek, günümüzde artık alışkanlık haline geldi diyebiliriz. Birçok insan, küçüğünden büyüğüne, neredeyse tüm ihtiyaçları için kredi çeker hale geldi. Ev ya da araba almak gibi yüksek tutarlı harcamalarda olduğu gibi, yeni bir cep telefonu almak, tatile gitmek, düğün masraflarını karşılayabilmek, özel okul taksitini ödeyebilmek, mevcut banka borçlarını tek bir çatı altında toplayıp yeniden yapılandırabilmek gibi birçok nedenle kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Kredi başvuru yapmak oldukça kolay, artık yeni sisteme göre bir banka şubesine gitmeden direk olarak internetten bile kredi başvurusu yapılabiliyor. Ancak başvurunun kolay olması kredinin çıkacağı anlamına gelmiyor. Kredi çekebilmek için gerekli bir takım kriterler bulunmaktadır. Örneğin; emekli, SSK’lı çalışan, işyeri sahibi ya da memur olmanız bir zorunluluk. Aylık kazancınızın da ödeyeceğiniz kredi taksiti düşünüldüğünde belli bir seviyede olması gerekmektedir. Bu kriterler tutsa bile kredi çekebilmeniz için bir de kredi notunuzun yeterli seviyede olması gerekmektedir. Kredi notu, kişinin banka çalışmalarının düzenliliğini gösteren bir sistemdir.

Yeni Yasal Düzenleme İle Artık İhtiyaç Kredileri 48 Ay Vadeli 

Bilindiği gibi 27 Eylül 2016 tarihinde söz konusu düzenlemenin resmi gazetede yayınlanması ile artık ihtiyaç kredileri 36 ay değil 48 aya kadar kullanılabilecek. Ancak burada unutulmaması gereken bir nokta olduğunu hatırlatmakta var. Kimizi zaman (gelir durumunuz-ödeme performansınız vs) alacağınız kredinin 36 ay vadeli çekilmesi toplam ödeyeceğiniz rakamın daha düşük bir tutar olmasına ve sizin için daha karlı olmasına neden olabilir. Örneğin Türkiye İş Bankasından 36 ay vade ile 10.000 TL kredi kullandığınızda 3 sene sonunda ödeyeceğiniz toplam tutar 13.248 TL olurken aynı bankadan 48 ay olarak kredi kullandığınızda 14.404 olacaktır.

Peki Hangi Bankalar 48 Ay Vadeli Taksitle İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Düzenlemenin gerçekleşmesi ile birlikte şu an için Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank 48 Ay Vadeli Taksitle İhtiyaç Kredisi Veriyor.

Kredi faiz oranlarını ve taksit tutarlarını kredi hesaplama ve karşılaştırma sitelerinden ücretsiz bir şekilde inceleyebilmek mümkün, ancak unutmamak gerekir ki bu oran ve fiyatların en güncel ve doğru halini bizzat bankalar ile görüşerek elde edebilirsiniz.

48 Ay Vadeli Taksitle İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2018 yılında 48 ay taksitli kredileri incelediğimizde taksit vadesi uzadığı için yani 3 yıldan 4 yıla çıktığı için faiz oranının ve toplam ödemenizin 36 aya göre bir hayli arttığını görüyoruz. 48 aylık kredide faiz oranlarının 1.39 ila 1.86 arasında değiştiği görülmektedir.

kredialmak.com özel haberidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın