2016 Da İhtiyaç Kredisi Vadeleri Taksit Sayısı Arttı mı?

yorumsuz
279

Vatandaşlar ihtiyacı olduğu zaman bankalardan kredi çekmek için maaşlarına paralel olarak uygun faizli ve uygun vadeli kredi çekmek istiyor. Bu sebepleri maaşı yeterli gelmediğin için 2016 Da İhtiyaç Kredisi Vadeleri Taksit Sayısı Arttı mı? diye araştırma yapabiliyor.

Doğal olarak uygun vade bulduğu zaman kredi çekmek isteyecektir.  Ancak tüketicilerin esas üzerinde durulması gereken en önemli konu bireysel kredi faizlerinin uzatılması değil, ödeyebilecekleri miktarda harcama yapmalarıdır.Çünkü insanların çoğu çektikleri kredileri ödeyemediği için zor durumda kalmış bu sebeple de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kredi vadelerini düşürme yoluna gitmiştir. Buradaki amaç insanların taksitli alışverişe yönelerek borçlarını toparlayamaz ödeyemez hale gelmelerini önlemektir. Çünkü birçok aile borçlarını ödeyemediği için zor durumda kalmıştır.  Hâlâ bireysel kredi faizleri uzadı mı uzamadı mı tartışmasını yapmanın fazla bir anlamı yoktur. Tüketicilerin bilmesi gereken en önemli konu kendilerinin ipin ucunu kaçırmadan ödeyebilecekleri şekilde borçlanmasıdır. Vadeler uzun olunca harcama çoğalıyor sonra da ödemede sıkıntı yaşanıyor. Bu amaçla devlet harcamanın birazcık sınırlandırılması amacıyla bireysel kredi faizlerini uzatacak gibi görünmüyor.

2016 Da İhtiyaç Kredisi Vadeleri Taksit Sayısı Arttı mı?

Tekrar hatırlatmakta fayda var. Kredi faizlerinin düşmesi esas olandır. Vadelerin uzaması çok önemli değildir. Çünkü vade ne kadar çok uzarsa sizin ödeyeceğiniz faiz o kadar fazla olacaktır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bazı sektörlerde kredi vadelerini yaniden uzatma eğiliminde olduğu söyleniyor. Vatandaştan gelen bu beklenti nasıl karşılanacak hep birlikte göreceğiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın