2000 TL Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim

yorumsuz
426

 2000 TL Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim diye soruyorsanız yazımızı okumaya devam edin ! Türkiye’de çalışanların aldığı ortalama ücret yaklaşık 2 bin lira civarında olduğunu varsayarsak ve bu insanların da araba almak, ev almak ya da diğer farklı  ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Kredi çekmek istediğini göz önünde bulundurursak, 2000 TL maaşla ne kadar kredi çekebilirim diye düşünenlerin hesabını basitçe yapabiliriz. Eğer Aylık 2000 lira civarında maaş alıyorsanız ve kredi çekerek yatırım amacıyla ev almak, dükkan açmak, araba almak veya tatile çıkmak istiyorsanız o halde sizin bankaya yaptığınız Kredi başvurusunun şu şekilde değerlendirileceğini söyleyelim. Sizin maaşınız 2 bin lira ise, ayda geri ödemeniz maaşın üçte biri civarında olması gerekmektedir. Bu durumda 2000 lira maaş alan birisi, ayrık 700 lira civarında geri ödemesi yapması gerekir. Bu şekilde kredi çekmeyi düşünüyorsanız bankalara başvurabilirsiniz. Aksi takdirde bankalara gidip zaman kaybı yapmanıza hiç gerek yok. Bu örneği kendi gelirinize göre çeşitlendirebilirsiniz. Eğer geliriniz biraz daha iyi ise ve maaşınız 3000 liraysa, aylık ödemeniz gereken minimum tutar 1000 lira olacaktır. Aylık aldığınız asgari ücret  ise ve 1200 lira civarındaysa, o zaman çekeceğiniz kredinin aylık geri ödemesi 400 lira olacak şekilde hesaplayabilirsiniz.

Sizler daha büyük tutarda ve daha fazla Kredi çekmek istiyorsanız, o zaman farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Bunun için gayrimenkullerinizi ipotek ettirerek Kredi limitini artırabilirsiniz. Evinizi bankaya ipotek ettirirseniz, evinizin değerinin yarısı civarında banka size kredi verecektir. 2000 TL maaşla ne kadar kredi çekebilirim sorusuna örneklerle yanıt verdik. Umarız yardımcı olmuşuzdur.

Peki 2000 TL Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim sorusunun net cevabı nedir?

Bir başka ifadeyle aylık geliri 2000 tl olan olan bir çalışan aylık 700 tl en fazla kredi taksidi ödeyebileceğine göre maksimum 700 X 36 ay dan 25200 tl bankalardan kredi alabilir.

www.kredialmak.com

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın