Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Bankaların müşterilerine kredi verip vermemesini etkileyen kredi notu müşteriler tarafından öğrenilmek istendiği takdirde belli bir ücret karşılığında sorgulama yapması gerekmektedir. Kredi notu öğrenmek isteyenlerin farklı yöntemler kullanması gerekir.Bankalar kredi onayı vermek için müşterilerinin kredi onayı için kredi notunun ortalamaların üzerinde olması şartını aramaktadır. Bu sebeple kredi kullanmak isteyenlerin bir konut almadan önce bir taşıt almadan önce ya da herhangi bir plan yapmadan mutlaka kredi notunu öğrenmesi gerekir. Çünkü kredi notu düşük olanlara kredi talepleri bankalar tarafından reddedilecektir. Kredi notunu öğrenmek için sorgulama hizmeti veren çok farklı site olmakla birlikte en çok tercih edilen yöntemler arasında kredi notu hesaplama aracı tercih edilmektedir.Eğer ilk kez kredi notu öğrenmek istiyorsanız sizden ücretsiz sorgulama hizmeti vermektedir. Fakat sürekli kredi notu sorgulaması yapacaksanız kredi notu güncellemeleri yapılmadan önce yapmanız avantaj sağlar. Çünkü kredi notunu sorgulamak oldukça tuzlu denilebilir. İkinci sorgulamada 7 lira ücret vereceğinizi bilmeniz gerekir. Ücretsiz kredi notu öğrenmek için başvuracağınız en iyi ve ücretsiz öğrenme yöntemi Vodafone satış noktalarında.

Akıllı telefon satın almak istediğiniz zaman sizlerin kredi notu sorgulaması yapılır. Buna göre sizlere akıllı cihazlardan satma ruhsatı verilir. Burada ücretsiz kredi notunu öğrenme şansınız mevcuttur. Vodafone kredi notu düşük olan müşterilerine akıllı cihazlardan satmamaktadır. Vodafone müşteri hizmetleri sizin kredi notunuzu sorgularken siz de ekrana bakıp rahatça görüp öğrenebilirsiniz. Bu avantaj sayesinde bankalardan kredi çekersiniz. Eğer kredi notunuz düşükse elbette size kredi vermeye pek yanaşmayacaklardır.

Kredi notunu öğrenmenin diğer yolları ise şu şekildedir:

  1. Findex resmi sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

  2. Hemen hemen tüm bankaların internet şubesi hesabına girerek 3 ila 7 tl arasında değişen ücretler karşılığında öğrenebilirsiniz.

Lütfen Kredi Çekerken Kredi Notu Önemli Midir? başlıklı Kredi Notu nedir, Kredi Notu Önemli Midir? ve Kredi notunun artmasına etki eden faktörler ile ilgili makalemizi de okuyunuz.

13.452 kez Okunma.

YORUM YAZ